Csatlakozz a PAF-hoz!

Szenior szervezetfejlesztési tanácsadókat keresünk „extrém expedíciókhoz”

A PAF mozgalom nagy ugrás előtt áll. Új szövetségesekre, trénerekre, tanácsadókra van szükség az „expedícióinkhoz”, mert a szükség az egészségügyben nem csökken…

„Harcedzett” OD tanácsadókat keresünk, akiknek hívogatóak a PAF értékek, akik önállóan, de egy erős, megtartó, szakmai- és emberi közösségben szeretnének dolgozni és fejlődni. Akik szeretnék megismerni és megérezni, milyen egy TEAL szervezetben dolgozni, akár a meglévő munkájuk, projektjeik mellett. Akik nem ijednek meg az agresszív ellenállástól, az intellektuálisan kihívó környezettől, a bonyolult érdekviszonyokban való munkától, az önismereti mélységtől.

Életkép egy PAF projektből
 
„Megérkezünk a főorvosi értekezletre. A patinás 100 éves épület falairól sugárzik a történelem.
A könyvtárszobában egy asztal köré ülnek a kórház osztályvezető főorvosai több-kevesebb tartózkodással az arcukon. Ez egy fókusz csoport. Keretek, indító kérdés…
A második megszólaló közli, hogy igazából nincs sok időnk a fejlesztésre, mert válsághelyzet van. Az itt ülő vezetők mindegyike 10-30 éve dolgozik a kórházban, és iskolaalapító a saját területén. Ugyanakkor legalább 50% közülünk elgondolkodott az elmúlt fél évben, hogy itt hagyja a kórházat…
A fókuszcsoport a tervezett 45 perc helyett majd’ 2 órán át tart. Mindenki ott marad végig. A zárókörben elhangzik, hogy közeledtek egymáshoz az osztályvezető főorvosok és a kórházi menedzsment. A hatalmas falak között, ahogy ott ülünk, valamiféle időtlenség lesz úrrá rajtunk. most az egyik főorvos körbenéz és azt mondja, ha lesz közös jövőképünk, akkor van remény. Messze még a vége, de elindult valami: maga a szervezet fejlesztés.”
Toborzó podcast (Mezei Andrea & Bodor Márton)
Image
PAF projektek

8 éve dolgozunk önkéntesen azon, hogy az egészségügy felismerje a szervezetfejlesztés fontosságát.

8 éve dolgozunk önkéntesen azon, hogy a szervezetfejlesztők felismerjék az egészségügy fejlesztésének fontosságát, és a tanácsadók áldozzanak évente min. 2 önkéntes napot a kórházak fejlesztésére.

PAF projektekre keresünk tanácsadókat, amelyek közül kiemelkedik egy különösen nagy projekt. 2019-ben jutottunk el oda, hogy a PAF már komoly tényező az országban. Egyre több kórház keres meg minket „segélykiáltással”. Sokféle projektünk van: Van egy országos, sok kórházat érintő változásmenedzsment munkánk, ami 2021-re is átível. Dolgozunk a Semmelweis Egyetem 3 PIC-én. Tatabányán 3 osztályon indul idén a fejlesztés. 2 magánkórházban indulunk el hamarosan. Végül három gyerekkórház is stratégiai partnerének választott minket.
Image
Image

„Expedícióinkhoz” bátor tanácsadókat keresünk

20 éve a nagyvállalati szervezetfejlesztésben edzett rutinos tanácsadóként azt látjuk, hogy az egészségügyben dolgozni olyan, mint egy lejtős pályán focizni felfelé. Érvényesek az alapszabályok (gól, partvonal, les), de alkalmazkodni kell a nehezített körülményekhez, improvizálni, más izmokat fejleszteni, és a tartásunkat és az önbizalmunkat megerősíteni. Mi rengeteget tanultunk, amit később a vállalati életben is kamatoztattunk.

Senior trénereket-tanácsadókat keresünk, akik használják az erőszakmentes kommunikációt, vagyis a zsiráf nyelvet, illetve készek ebben velünk együtt fejlődni.

Havi 4-6 fizetett tanácsadói munkára hívunk, ugyanakkor szeretnénk megőrizni a PAF alapértékeit: az önkéntességet és a társadalmi felelősségvállalást, ezért évi 1-2 nap önkéntes munkát is várunk tőled. Részese lehetsz a PAF közösségének (3 fős vezetés, 9 fős belső kör, 30 önkéntes szervezetfejlesztő, 120 PAF-os a hírlevélen, 5000 fb követő). Hosszú távon (évekre) tervezünk. Minden projektünkön párban dolgozunk. Megtanuljuk az egészségügyi szervezetfejlesztést, amiben nagy perspektívát látunk.

Beugrónak olvasd el dr. Robin Youngson Együttérző gyógyítás című könyvét, mert az egészségügyi szervezetfejlesztő megközelítésünknek ez képezi a tudományos alapját, hátterét és a szellemiségünket.

Beavatási folyamat:

1. Az érdeklődőktől életrajzot és motivációs levelet várunk.

2. A PAF projektekről egy interaktív tájékoztatót tartunk egy este.

3. Ezután lesz egy DC, ami igazából egy tudásmegosztó fél nap, ahol az eddigi legtipikusabb egészségügyi szervezetfejlesztős helyzeteket szimuláljuk – tanulási célból.

4. A folyamat végén ajánlatot teszünk:

  • Gyere senior tanácsadónak szervezetfejlesztő projektekre, ahol az elején segítünk az „utazási magasság elérésében”
  • Gyere junior tanácsadónak, és tanulj a seniorok mellett
  • Csatlakozz a PAF-hoz és önkéntes munkában tanuld velünk az egészségügyi szervezetfejlesztést
  • Ha nem illünk egymáshoz (a PAF és te), akkor ezt őszintén meg fogjuk mondani


PAF küldetés

„Azon dolgozunk, hogy visszaadjuk a gyógyítók szenvedélyét és önbecsülését. Fejlesztjük a kórházi együttműködést, a betegek és a gyógyítók közötti kapcsolatot. Végső soron az a célunk, hogy erősödjön az egészségügyi szervezetek öngyógyító képessége.”


PAF vízió

A jelen

Az orvos szakmai-gyógyító munkájának része a szaktudás, és része az emberbánás, az integritás és az önfeláldozás is. De nincs tér a lelassulásra, az intimitásra, az önreflexióra, hibákból tanulásra, személyiség-fejlődésre. Ha ilyenek a szervezetek, ilyenné válnak benne az emberek.


A jövő, a víziónk

Együttérző kórházi osztályokat álmodunk, ahol jelen van:

  • A szenvedély
  • Az őszinteség
  • A munkatársak teljes személyisége (tökéletlenül és törékenyen is)
  • Az emberi nehézségek feldolgozása teret kap
  • Az önreflexió és a tanulás része a hétköznapoknak
  • Csapatmunka ártó hierarchia nélkül
  • A betegek és hozzátartozók felé együttérzéssel fordulnak


PAF Értékek

Átláthatóság – Működésünk alapja, hogy közhasznú alapítványként teljesítjük az átláthatóság valamennyi feltételét. Kuratóriumi üléseink nyilvánosak. Pénzügyi folyamataink a teljes tagság számára nyitottak.
Önkéntesség – Szervezetünk az önkéntes munkára épül.
Titoktartás – Kórházi partnereink felé teljes titoktartást vállalunk.
Értékek – Értékeinket befelé és partnereink felé is megjelenítjük és éljük.
Tisztelet – Partnereinket és önkénteseinket a legnagyobb tisztelettel kezeljük a sokféleség elfogadásával.
Teljesség – Teljes személyiségünkkel vagyunk jelen a munkánkban.
Őszinteség és erőszakmentesség – Működésünk üzemanyaga a visszajelzés, amit minden irányba őszintén és erőszakmentesen (Marshall B. Rosenberg módszere alapján) kérünk és adunk.


Egészséges szolgáltatás az egészségügyben


A PAF (Pozitív Attitűd Formálás) Alapítványt 2012-ben alapítottuk az üzleti életben akkor már 10 év tapasztalattal rendelkező szervezetfejlesztők. Az évek során kialakítottuk az Egészségügy fejlesztésében hatékony módszertanunkat:

  1. Egyedi „terápia” – A kórházak, intézmények egyedi működését diagnózis formájában megismerve és tapasztalatainkra építve egyedi megoldásokat dolgozunk ki, amellyel az egymás közötti (belső) és a betegekkel való (külső) kapcsolatokat fejlesztjük, sokszor a kiégés ellen harcolunk vagy a működési hatékonyság javítását célozzuk meg.
  2. Visszaadjuk a gyógyítás szenvedélyét – Az eredményekhez a gyógyítás szenvedélyének újrafelfedezésével (a pozitív attitűd erősítésével) jutunk el, ami energiát ad a hétköznapi viselkedések megváltoztatásához, fejlesztéségez.
  3. Betegfókusz – A kollégákkal és magunkkal való emberbánás a betegek emberségesebb kezeléséhez, az empátia professzionális alkalmazásához vezet, és nem mellesleg a kutatások alapján az egészségügyi költségeket is csökkenti..
  4. Öngyógyító, tanuló szervezetek – Célunk, hogy az adott intézményekben dolgozó csapatok „egészséges” működését erősítsük. Az adott intézményi (pl. pénzügyi, személyi) keretek között a vezetők (főorvosok, főnővérek) és a munkatársak humán érzékenysége javul és a megoldási módszerei szélesednek. A tanácsadói beavatkozás során önfejlesztő, öntanuló módszereket is elsajátítanak ami a vállalati életben a minőségi szolgáltatás egyik kulcsa.
  5. Módszertani kötöttségektől mentesen dolgozuk az ügyfél igényei szerint: workshop, tréning, coaching, action learning, mediáció, háromszögek, folyamatelemzés, szakértő tanácsadás stb.
  6. Jó gyakorlatok itthon és külföldön – Sok értékes és jó gyakorlat van ma Magyarországon és külföldön. A PAF kiemelt célja, hogy ezeket minél szélesebb körben megismertesse. Ennek érdekében nyílt képzéseket szervezünk Egészségügyi kredit pontokért, interaktív workshopokat és PAF Konferenciákat tartunk. Önkéntes munkában lefordítottuk és terjesztjük az egészségügy egyik alapkönyvét: Dr. Robin Youngson Együttérző gyógyítás című könyvét.


Projektjeinket az alábbi elvek mentén végezzük:

  1. Partneri kapcsolatra építünk – Teljes bizalommal és őszinteséggel közelítünk a kórházi osztályokhoz. Az első számú vezetők bizalma kulcsfontosságú a projekt sikere szempontjából. Minden lépés megtervezésébe bevonjuk a partnerünket, és iteratív módon visszajelzéseinkkel segítjük a fejlődést.
  2. Belülről kifelé haladunk – Abban hiszünk (és ezt kutatások is alátámasztják), hogy a külső szolgáltatás minősége egy szervezetben hosszútávon nem haladhatja meg a belső szolgáltatás minőségét. Ezért indulunk a kollégák belső (önismereti és osztályon belüli) világának, kapcsolatainak a fejlesztésével.
  3. Vezetés- és kultúra-fejlesztés – Mind az osztály orvosi vezetésében, mind az ápolók vezetésében érdemes a célokat, eszközöket tudatosítani, egyúttal a vezetők szervezetfejlesztési szemléletét erősíteni. Ez utóbbi szemléletnek megfelelően az értékek hétköznapokban való képviseletén érdemes dolgozni, és a hatékonyság folyamatos proaktív fejlesztését rutinná tenni úgy, hogy ne csak a feladatok tűzoltásszerű, reaktív megoldása legyen napirenden.
  4. Az együttérző gyógyítás erősítése – Hiszünk a kapcsolat gyógyító erejében és az együttérző közösségek megtartó erejében. Az együttérzés fejlesztése a kiégés ellen védelmet nyújthat, és javítja a betegélményt és a fiziológiás gyógyulást is.
  5. Fenntarthatóságra törünk – Projektjeink a Kórházi osztályok egyedi életritmusához igazodnak. Úgy tervezzük meg beavatkozásainkat, hogy a workshopok, tréningek után a tanultak a hétköznapokba is beépüljenek. A PAF szemléletét úgy erősítjük meg az emberekben, hogy maximális mértékben bevonjuk a kollégákat, hogy képesek legyenek később önfejlesztő módon is fejleszteni saját szervezetüket.

 
A PAF Szervezetfejlesztési program eredményei:

  1. Az együttérző gyógyítás a hétköznapok része.
  2. A gyógyító teamekben partneri az együttműködés (fejlett a visszajelzés kultúra).
  3. Az osztály önreflektív, öngyógyító: az emberek tudják, mikor és hogyan kell segítséget kérni (pl. kiégés esetén).
  4. A kultúra érték alapú és nem érdek alapú; a transzparencián, a szakmai és emberi szempontokon alapul.
  5. A vezetők hisznek a fejlődésben és elkötelezettek a humán fejlesztés erejében (a fenti 4 pontban).


Szervezetfejlesztési projektjeink közül a legfontosabb releváns referenciáink az egészségügyben:

  1. Jósa András kórház (Nyíregyháza) – Asszertivitás tréning 350 nővérnek
  2. Heim Pál Kórház SBO – Dr. Bognár Zsolt osztvez.
  3. Heim Pál Kórház Sebészet, Neurológia – Guti Tünde ápolási igazgató
  4. Szent Margit Kórház Fejlődésneurológiai Osztály, Dr. Berényi Marianne osztvez.
  5. Uzsoki Kórház Neurológia Osztály és Ortopédia Osztály – Mentálhigiénés Segítő beszélgetések projekt – Dr. Ficzere Andrea főigazgató
  6. Uzsoki Kórház Szülészet – Dr. Gyarmati Béla osztvez.
  7. Honvéd Kórház Intenzív Osztály – Dr. Csomós Ákos osztvez.
  8. Honvéd Kórház PIC – Dr. Nádor Csaba részlegvezető
  9. Korányi Intézet – Prof. Dr. Horváth Ildikó stratégiai igh.
  10. Dunaújvárosi Kórház Gyógyszerészet – Dr. Csiri Ibolya osztvez.
  11. Siófoki Kórház Csecsemő- és Gyermegyógyászat – Dr. Márkus Anita osztvez.
  12. OORI Gerincvelői Sérültek Osztálya – Dr. Cserháti Péter, intézetigazgató
  13. Szent János Kórház Szemészet – Dr. Gombos Katalin osztvez.
  14. Semmelweis Egyetem 3 PIC – Dr. Szabó Miklós tanszékcsoport vezető
  15. Csíkszeredai Kórház Szülészet (Románia) – Tiboldi Beáta Alapítványi vezető
  16. Semmelweis Egyetem Tűzoltó utcai Gyermekklinika – Dr. Kovács Gábor főigazgató
  17. Bethesda Gyermekkórház – Bence János, Alapítvány elnök
  18. Szent Borbála Kórház, Tatabánya – Dr. Lőke János főigazgató
  19. Róbert Magánkórház – Dr. Siklós Pál osztvez.


Jelentkezés önéletrajzzal és inspirációs levéllel:  paf@pafhungary.hu

Jelentkezési határidő:  2020. március 13.
péntek, szerencsés nap :-)

támogatók

Generali
Delta
GSK
thehumansafetynet
Neo
HVG
Affidea
KPMG
Melletted
Magnet
Remarker
Mosoly
MHPE